Strona główna » Słupki

Witamy w sklepie

 

UWAGA


W związku z aktualną sytuacją rynkową oraz tak dynamicznymi zmianami cen surowców informujemy, że bieżąca aktualizacja cen na stronie stał się niemożliwa.

Dlatego w celu zakupu i potwierdzenia cen prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Za powstałe niedogodności bardzo przepraszamy.
 

Telefon +48 512510619

E-mail biuro@rabski.pl

Słupki

Nowoczesne Słupki Ogrodzeniowe

 

Trudno wyobrazić sobie ogrodzenie bez jakichkolwiek elementów wspierających. Szczególnie ogrodzenia wykonane z siatki wymagają dodatkowych słupków – tylko dzięki nim możliwe jest naciągnięcie siatki w ten sposób, by stanowiła skuteczne zabezpieczenie. Siatka ogrodzeniowa to praktyczne rozwiązanie: jest idealnym ogrodzeniem dla działki czy posesji, na której nie planujesz chwilowo stawiać innego zabezpieczenia. Słupki niezbędne są również w przypadku ogrodzenia panelowego; to nowoczesne i odporne na warunki atmosferyczne, a przy tym stabilne ogrodzenie – idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, firm czy osiedli mieszkaniowych. Niezależnie od tego, czy planujesz ogrodzenie swojej niewielkiej działki, czy też szukasz sposobu na zabezpieczenie dużego terenu, postaw na sprawdzone i niezawodne sposoby. Szukasz wysokiej jakości słupków ogrodzeniowych? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę oraz jakie rozwiązanie wybrać, a także ile słupków będzie potrzebnych do ogrodzenia działki.
 

Słupki ogrodzeniowe do siatki i paneli – producent z Poznania


Oferujemy kompleksowe wyposażenie do montażu ogrodzeń z siatki ogrodzeniowej lub paneli. Produkujemy siatki i panele ogrodzeniowe oraz wysokiej jakości słupki do montażu ogrodzeń każdego rodzaju. W naszej ofercie dostępne są jakościowe słupki ogrodzeniowe. Produkujemy słupki ogrodzeniowe do montażu siatek ogrodzeniowych oraz systemowe słupki ogrodzeniowe przystosowane do montażu ogrodzeń panelowych. W sklepie można znaleźć odpowiednie słupki ogrodzeniowe do każdego rozmiaru siatki i paneli.
 

Jak dobrać słupki ogrodzeniowe?


Słupki ogrodzeniowe różnią się kilkoma parametrami. Można wybierać:

  • słupki o określonej średnicy,
  • Słupki ogrodzeniowe o określonej grubości profilu,
  • Słupki ogrodzeniowe o określonej wysokości.

Słupki ogrodzeniowe należy dobrać do rodzaju stosowanego materiału. Pod uwagę należy brać:

  • Rodzaj materiału ogrodzeniowego i dobrać odpowiednie słupki do siatki lub do paneli ogrodzeniowych.
  • Wysokość siatki lub paneli, do niej dobiera się wysokość słupków ogrodzeniowych.
  • Ciężar siatki lub paneli o określonej wysokości i gęstości splotu. Wysokie, gęsto zaplecione siatki i panele z grubego drutu powinny być montowane na słupkach o grubszych ściankach.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Ogrodzenie z siatki czy z paneli – które wybrać?

 

Ogrodzenie z siatki to niedrogi i prosty sposób na zabezpieczenie posesji; doskonale sprawdza się również, jeśli musisz ogrodzić duży teren. Niestety, takie proste ogrodzenie można dość łatwo sforsować, dlatego jeśli zależy Ci na wyższym poziomie zabezpieczenia, postaw na panele. Są one wykonane z grubszego i ocynkowanego drutu, dzięki czemu takie ogrodzenie jest sztywniejsze. W zależności od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz – do wykonania ogrodzenia potrzebujesz nie tylko materiału ogrodzeniowego, ale również słupków. Zazwyczaj ustawia się je co ok. 2,5 metra, choć w zależności od potrzeb można zwiększać lub zmniejszać odległość o pół metra.
 

Słupki ogrodzeniowe – dlaczego są tak ważne?

 

Nie bez powodu mówi się, że ogrodzenie jest tak wytrzymałe, jak wytrzymałe są podtrzymujące je słupki ogrodzeniowe. Z tego powodu nie warto oszczędzać na słupkach: wybierz te ocynkowane, by były dodatkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Aby słupki pełniły swoją rolę, niezbędny jest prawidłowy montaż. Wkopanie słupków na odpowiednią głębokość zapewni stabilność całej konstrukcji. Gdzie kupisz najlepsze słupki ogrodzeniowe? Poznań i nasza firma zapraszają na zakupy!
 

W naszej ofercie znajdziesz zarówno słupki do ogrodzeń siatkowych, jak i ogrodzeń wykonanych z paneli. Przygotowaliśmy w naszym asortymencie szereg propozycji o standardowych wymiarach oraz możliwość zamówienia słupków do ogrodzenia panelowego na wymiar. Atrakcyjne ceny to kolejny argument za tym, by skorzystać z usług naszej firmy – zapraszamy do kontaktu! Pomożemy w wyborze najlepszych słupków oraz doradzimy odnośnie wymiarów.
 

Standardowe słupki to nudna propozycja? Nie musisz ograniczać się w wyborze koloru – w naszym sklepie możesz wybrać nie tylko grubość ścianki słupka czy jego wysokość, ale również kolor. Żółte, niebieskie lub zielone słupki ogrodzeniowe? Poznań może wybierać spośród całej palety barw. Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na ogrodzenie posesji, wybierz siatkę lub ogrodzenie panelowe i dobierz do nich odpowiednie słupki ogrodzeniowe.
 

Co ile stawia się słupki ogrodzeniowe?


Co do zasady słupki ogrodzeniowe stawia się co 2,5 metra. To odległość przyjęta jako standardowa dla całej branży. Dzięki temu producenci projektują i produkują słupki idealnie dopasowane do obciążenia, jakie generuje montowana siatka ogrodzeniowa lub panele. Co więcej, wszystkie komponenty dostępne w ramach systemowych ogrodzeń panelowych lub z siatki są projektowane i produkowane właśnie pod kątem takiego rozstawu słupków ogrodzeniowych. Jeżeli inwestor planuje skorzystać z gotowych podmurówek, paneli i innych akcesoriów, to zachowanie ogólnie przyjętej odległości pomiędzy słupkami wydaje się kluczowe. W innym przypadku konieczne jest wykonanie tego typu elementów na wymiar lub np. podmurowanie ogrodzenia w tradycyjny sposób. Wydaje się, że zachowanie standardowego rozstawu słupków ogrodzeniowych to najlepsze rozwiązanie. Czasami np. z uwagi na długość ogrodzenia rozstaw słupków trzeba zmniejszyć np. przy narożnikach. Warto brać to pod uwagę planując montaż z zastosowaniem standardowych akcesoriów wykończeniowych.
 

Czy można zwiększyć rozstaw słupków


Jeżeli jest to konieczne, można zwiększyć rozstaw słupków w pewnym zakresie. Jednak decydując się na taki krok, warto zainwestować w mocniejsze słupki ogrodzeniowe wykonane z grubszych profili. To oczywiste, że większy rozstaw słupków będzie powodował, że ogrodzenie będzie przenosić na słupki większe obciążenia statyczne i dynamiczne. W takich okolicznościach dobrze jest zadbać o solidną podstawę wykonaną z grubszych słupków ogrodzeniowych. Dobrym rozwiązaniem jest montaż mocniejszych słupków dedykowanych do wyższych ogrodzeń. Warto dodać, że nasza firma produkuje słupki ogrodzeniowe w kilku rozmiarach. Najniższe są przystosowane do siatek i paneli o wysokości około 100 cm, wysokość najwyższych znacznie przekracza 200 cm. Oprócz wysokości słupki różnią się też grubością profili, z których są one wykonane. Różnica w grubości profili zastosowanych do produkcji mocniejszych i lżejszych słupków może sięgać nawet 2 milimetrów. To margines, który warto wykorzystać, zakładając szersze rozstawienie słupków do siatki ogrodzeniowej.
 

Ile wkopać słupki ogrodzeniowe?


Inwestorzy, którzy decydują się na montaż ogrodzenia we własnym zakresie, często zastanawiają się nad tym, na jaką głębokość należy wkopać słupki ogrodzeniowe. Podobnie jak w przypadku rozstawu słupków ogrodzeniowych branża przyjęła standardową głębokość ich osadzenia. Projektując ogrodzenia i jego komponenty zakłada się, że każdy słupek będzie wkopany na głębokość około 50 cm. Wkopanie i zamurowanie słupka na takiej głębokości zapewnia pełne bezpieczeństwo i wytrzymałość każdego standardowego ogrodzenia z paneli i siatki ogrodzeniowej. Długość słupków ogrodzeniowych do siatki jest dobrana w taki sposób, aby możliwe było bezproblemowe zamontowanie ogrodzenia na nierównym gruncie. Nasi projektanci zakładają, że ogrodzenie montowane nawet na nierównym podłożu powinno być wykonane w taki sposób, żeby linia wytyczana przez górną krawędź słupków mogła być jak najbardziej zbliżona do prostej równoległej do podłoża. Mając to na uwadze, warto rozważyć czy w danych warunkach warto osadzić słupki nieco niżej, tak aby nie wystawały zbyt wysoko ponad siatkę zamontowaną tuż nad gruntem. W przypadku montażu wysokich niestandardowych ogrodzeń sportowych głębokość osadzenia słupka dobiera się w inny sposób. W razie problemów z osadzeniem takiego ogrodzenia, zachęcamy do konsultacji z działem obsługi klienta w naszym sklepie.
 

Stawianie słupków ogrodzeniowych


Podczas montażu ogrodzenia stawianie słupków ogrodzeniowych wydaje się jednym z trudniejszych zadań. Trzeba zadbać o to, aby słupki były odpowiednio rozstawione i wypoziomowane. To kluczowe z perspektywy estetyki i bezpieczeństwa. Przygotowując się do prac, warto zmierzyć poszczególne odcinki ogrodzenia, tak aby można było dopasować rozstaw słupków w narożnikach do standardowych wytycznych i rozmiarów prefabrykowanych akcesoriów i podmurówek. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest szybkie zrealizowanie montażu bez konieczności realizowania zaawansowanych przeć wykończeniowych, które pochłaniają dodatkowe środki i zasoby.
 

Po wytyczeniu rozstawu słupków trzeba przystąpić do kopania otworów pod słupki ogrodzeniowe. To trudne i czasochłonne zadanie, szczególnie gdy jest realizowane ręcznie. W przypadku ogrodzeń o znacznej długości warto rozważyć zastosowanie koparki ze specjalnym osprzętem do kopania otworów pod słupki. Taka usługa powinna być dostępna w każdej lokalizacji. Dzięki zleceniu przygotowania otworów można skoncentrować działania ekipy montażowej na murowaniu i poziomowaniu słupków. Do poziomowania słupków ogrodzeniowych wystarczy poziomica. Górną krawędź można sprawnie prowadzić przy pomocy sznurka murarskiego.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu

⚠ UWAGA ⚠ 


W związku z aktualną sytuacją rynkową oraz tak dynamicznymi zmianami cen surowców informujemy, że bieżąca aktualizacja cen na stronie stał się niemożliwa.

Dlatego w celu zakupu i potwierdzenia cen prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.


Za powstałe niedogodności bardzo przepraszamy.


Telefon +48 61-8-751-157


E-mail biuro@rabski.pl