Strona główna » Concertina - drut kolczasty

Witamy w sklepie

 

UWAGA


W związku z aktualną sytuacją rynkową oraz tak dynamicznymi zmianami cen surowców informujemy, że bieżąca aktualizacja cen na stronie stał się niemożliwa.

Dlatego w celu zakupu i potwierdzenia cen prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Za powstałe niedogodności bardzo przepraszamy.
 

Telefon +48 512510619

E-mail biuro@rabski.pl

Concertina - drut kolczasty

Rodzaje Drutów Kolaczastych

 

Zasieki koncertina rodzaj zasieków lub potykaczy z cienkiego drutu używanych masowo podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Koncertina to dość luźne zwoje cienkiego, elastycznego drutu stalowego rozwieszanego pomiędzy dwoma słupkami ponad ogrodzeniem, zazwyczaj w połączeniu z zasiekami z drutu kolczastego. Zwoje koncertiny posiadają dużą średnicę.

alt

Różnice w Drutach Kolczastych

 

Zasieki przestrzenne w zależności od średnicy mają bardzo zróżnicowane zastosowania. Stosowane są jako zwieńczenie ogrodzeń obiektów przemysłowych i obwodnic wojskowych, zabezpieczenia wygrodzeń wewnętrznych w zakładach karnych i aresztach śledczych oraz tworzenia mobilnych barier przy wejściach do ambasad, urzędów lub wzdłuż ogrodzeń granicznych. Może być wykorzystywana również do wzmacniania i poprawiania jakości istniejących ogrodzeń, czyniąc je znacznie trudniejszymi do pokonania. Powstają z drutu sprężynowego, na którym zaciśnięta jest stalowa taśma z naciętymi ostrzami, pospinanego w odpowiedni sposób złączkami. Złączki nadają stabilną konstrukcję w kształcie walca, tworząc zasiek przestrzenny o 54 zwojach. W zależności od średnicy zasieku, na jeden krąg koncertiny występuje od 3 do 5 złączek.

alt


 


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Drut kolczasty

Drut kolczasty

Zapytaj o cenę
  • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka
Koncertina ø450mm

Koncertina ø450mm

Zapytaj o cenę
  • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka
Koncertina ø980mm
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Choć drut kolczasty nie budzi pozytywnych skojarzeń, jest to z pewnością jedno z najskuteczniejszych rozwiązań z zakresu zabezpieczania posesji. Wykorzystuje się go nie tylko w przypadku prywatnych ogrodzeń, ale również w wielu firmach, magazynach czy obiektach użyteczności publicznej. Podstawową funkcją drutu kolczastego jest dodatkowe zabezpieczenie parkanu w taki sposób, by jego sforsowanie zajęło o wiele więcej czasu i stanowiło potencjalne niebezpieczeństwo dla włamywaczy; drut tego rodzaju może być również wykorzystywany do tworzenia zasieków. Jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie i cenisz sobie sprawdzone, niezawodne rozwiązania, postaw na zabezpieczenie wykonane z wykorzystaniem drutu kolczastego – w ten sposób zyskujesz pewność, że dany obiekt jest najlepiej chroniony. Możesz zdecydować się na tradycyjny drut kolczasty lub wybrać nowoczesną taśmę żyletkową. Warto zauważyć, że zbrojony drut jest wykorzystywany nie tylko w więzieniach, ale również fabrykach, na lotniskach czy obiektach sportowych.
 

Drut kolczasty: dlaczego warto?

 

Ogrodzenia z drutem kolczastym są wykorzystywane już od wielu lat; nadal trudno znaleźć skuteczną i zarazem niedrogą alternatywę. Ogrodzenia stalowe lub betonowe są stosunkowo proste do sforsowania: w wielu przypadkach nie potrzeba do tego nawet drabiny. Zastosowanie zasieków wydłuża czas potrzebny do pokonania przeszkody, a wykorzystanie drutu żyletkowego sprawia, że złodzieje często rezygnują w ogóle z prób sforsowania. Obiekty wojskowe, lotniska, zakłady karne, ale również fabryki, magazyny czy inne obiekty przemysłowe zwykle są zabezpieczane właśnie z wykorzystaniem tego rodzaju drutu. Drut kolczasty doskonale sprawdza się również w ogródkach kwiatowych i roślinnych: z jego pomocą możemy zabezpieczać nasiona przed wydziobywaniem przez ptaki.
 

Zanim zabezpieczysz ogrodzenie

 

Nawet jeśli planujesz wykorzystać drut kolczasty do stworzenia ogrodzenia prywatnej posesji, nie zawsze jest to możliwe. Informacje na ten temat znajdziesz w Dzienniku Ustaw (Dz.U. z 1999 nr 15 poz. 140): "Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Umieszczanie na wysokości mniejszej niż 1,8 m drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych ostro zakończonych elementów jest zabronione." Warto już na etapie planowania ogrodzenia odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcesz wykorzystać drut kolczasty do jego zabezpieczenia.
 

Czym jest koncertina?

 

Koncertina to jeden z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie drutu kolczastego. Zasieki tego typu są zbudowane ze spiralnych kręgów drutu kolczatego i spinane przy użyciu specjalnych złączek. Do stworzenia koncertiny można wykorzystać tradycyjny drut kolczasty lub drut ostrzowy. Cała konstrukcja jest stabilna i trudna do sforsowania, dlatego to rozwiązanie stosuje się na ogrodzeniach oraz na podłożu celem ograniczenia dostępu.
 

Stawiamy na najwyższą jakość

 

W naszym asortymencie znajdziesz zarówno tradycyjny drut kolczasty, jak i nowoczesne zasieki z wykorzystaniem drutu żyletkowego. Oferujemy wysokiej jakości drut ocynkowany: to skuteczne i niezawodne rozwiązanie dedykowane prywatnym posesjom, firmom i innym budynkom. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów wprowadziliśmy również nowoczesne zasieki z wysokiej jakości drutu żyletkowego.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu

⚠ UWAGA ⚠ 


W związku z aktualną sytuacją rynkową oraz tak dynamicznymi zmianami cen surowców informujemy, że bieżąca aktualizacja cen na stronie stał się niemożliwa.

Dlatego w celu zakupu i potwierdzenia cen prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.


Za powstałe niedogodności bardzo przepraszamy.


Telefon +48 61-8-751-157


E-mail biuro@rabski.pl